×
MENU

Kupowanie rowerów BMX

Przewodnik pomoże Ci w doborze odpowiednigo roweru BMX, objaśniając najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę wybierając właściwy model.

Pamiętaj, że w razie wątpliwości zawsze możesz się z nami skontaktować.

Jaki rodzaj roweru BMX powinienem/powinnam wybrać?

Istnieją dwa rodzaje rowerów BMX.

Freestyle BMX (Street/Park/Dirt)

BMX typu freestyle może być wykorzystywany na różne sposoby. Jednak stworzono go głównie do jazdy street, park i dirt. Rowery freestyle mogą być wykonywane z różnych materiałów, jednak najczęściej jest to stal chromowana i stal Hi-Ten. Zazwyczaj posiadaja bardzo mocną i wytrzymałą ramę, co zwiększa ich wytrzymałość podczas skoków.

Freestyle BMX to rower dla Ciebie, jeśli interesuje Cię wykonywanie trików w skateparku lub na ulicy, jazda dirt oraz codzienna jazda na rowerze.

Zobacz nasz asortyment rowerów freestyle BMX tutaj.

Innym rodzaj freestyle BMX to Mini BMX, stworzony do wykonywania trików w skateparku lub na ulicy. To pomniejszona wersja oryginalnego BMX z wytrzymałą ramą.

Zobacz naszą ofertę Mini BMX tutaj.

Race BMX

Rowery Race BMX stworzono z myślą o jeździe na specjalnych torach. Race BMX'y są bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe, z głównymi częściami wykonanymi z aluminium i stali chromowanej.

Wybierz rower race BMX, jeśli interesuje Cię jazda wyścigowa lub jazda codzienna.

Zobacz naszą ofertę rowerów race BMX tutaj.

Jaki rozmiar roweru BMX powinienem/powinnam wybrać?

Podczas doboru odpowiedniego rozmiaru roweru najważniejszą rolę odgrywa wzrost użytkownika. Dodatkowe czynniki, które warto rozważyć, to długość górnej rury i rozmiar koła.

Standardowa długość górnej rury w BMX'ach to 20”, co może uznanać za rozmiar średni.

Rowery freestyle BMX posiadają koła w różnych rozmiarach (16", 18" i 20"), natomiast rowery typu race BMX posiadają zazwyczaj koła w rozmiarze 20''.

Podczas zakupu roweru BMX dla dzieci wybierz rowerek, który posiada mniejszą ramę / górną rurę, aby nie był za duży i zbyt ciężki.

Znajdź odpowiedni rozmiar swojego BMX tutaj: Rozmiarówka Freestyle BMX

Czy poziom Twoich umiejętności ma wpływ na wybór roweru BMX?

Poziom umiejętności użytkownika nie ma wpływu na wybór modelu bądź rozmiaru roweru BMX. Prawie wszystkie rowery nadają się dla osób początkujących. Jednak jako pierwszy model warto kupić kompletny rower. Wszystjue basze kompletne rowery BMX spełniają regulacje CPSC dotyczące rowerów i są sprzedawane z 2 hamulcami. Dzięki temu zapewniają bezpieczną jazdę i łatwą regulację prędkości.

Doświadczeni rowerzyści wybierają zazwyczaj rowery bardzo dobrej jakości, które są wytrzymałe i jednocześnie lekkie, najczęściej wykonane z aluminium i stali chromowanej. Często kompletują swój rower z pojedyńczych części, aby nadać mu oryginalny design i dostosować go do indywidualnych potrzeb.

Produkty