×
MENU

Kupowanie rowerów BMX

Przewodnik pomoże Ci w doborze odpowiednigo roweru BMX poprzez objaśnienie najważniejszych czynników wpływających na Twój wybór.

Pamiętaj, że w razie wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować.

Jaki rodzaj roweru BMX powinienem/powinnam wybrać?

Istnieją dwa rodzaje rowerów BMX.

Freestyle BMX (Street/Park/Dirt)

BMX typu Freestyle może być użyty na różne sposoby. Stworzony jednak został głównie do jazdy street, park i dirt. Rowery Freestyle zbudowane są z różnych materiałów, jednak najczęściej jest to stal chromowana i stal Hi-Ten. Rowery zazwyczaj posiadaja bardzo mocną i wytrzymałą ramę aby znieść wszelkiego rodzaju naciski pojawiające się podczas wykonywania trików.

Freestyle BMX to rower dla Ciebie jeśli interesuje Cię wykonywanie trików w skateparku lub na ulicy, jazda dirt oraz zwykła jazda rowerowa.

Zobacz nasz wybór Freestyle BMX tutaj.

Innym rodzajem Freestyle BMX to Mini BMX. Jest on stworzony typowo do wykonywania trików w skateparku lub na ulicy. Mini BMX to pomniejszona wersja oryginalnego BMX.

Zobacz nasz wybór Mini BMX tutaj.

Race BMX

Rowery Race BMX stworzone zostały z myślą o jeździe na specjalnych torach. Race BMX'y są bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe. Stworzone są zazwyczaj z aluminium i stali chromowanej.

Powinieneś/Powinnaś wybrać rower Race BMX jeśli interesuje Cię jazda wyścigowa lub zwykła jazda codzienna.

Zobacz nasz wybór rowerów Race BMX tutaj.

Jaki rozmiar roweru BMX powinienem/powinnam wybrać?

Podczas doboru odpowiedniego rozmiaru roweru, najważniejszy jest wzrost użytkownika. Dodatkowe czynniki, które warto rozważyć to szerokość głównej ramy i rozmiar koła.

Standardowa szerokość ramy głównej BMX'a to 20”, która może być uznana jako rozmiar średni.

Rowery Freestyle BMX posiadają koła w różnych rozmiarach (16", 18" and 20"), natomiast rowery typu Race BMX posiadają koła zazwyczaj w rozmiarze 20''.

Podczas zakupu BMX'a dla dzieci, ważne jest aby kupić rowerek, który posiada mniejszą ramę główną, aby rowerek nie był za duży i zbyt ciężki.

Znajdź odpowiedni rozmiar swojego BMX tutaj: Rozmiarówka Freestyle BMX

Czy poziom Twoich umiejętności ma wpływ na wybór BMX'a?

Poziom umiejętności użytkownika nie ma wpływu na wybór modelu bądź rozmiaru roweru BMX. Prawie wszystkie rowery będą odpowiednim wyborem dla osób początkujących, jednak dla początkujących riderów polecamy rowerki complete, na przykład takie, które posiadają hamulec.

Doświadczeni riderzy wybierają zazwyczaj rowery bardzo dobrej jakości, które są wytrzymałe i jednocześnie lekkie, najczęściej wykonane z aluminium i stali chromowanej. Doświadczeni riderzy często kompletują swój rowerek z pojedyńczych części, aby nadać mu oryginalny design i dostosować go do indywidualnych potrzeb ridera.

Produkty