×
Menu

Kupowanie ochraniaczy na łokieć

Ten przewodnik pomoże ci w doborze odpowienich ochraniaczy na łokieć.

Hokejowe ochraniacze zaprojektowane są by chronić przed siniakami i złamaniem kości gdy upadniesz lub zostaniesz uderzony kijem. Ochraniacze na łokcie nie tylko osłaniają twoje łokcie ale także rękę nad i pod łokciem.

Rozmiar

Możesz znaleźć odpowiedni rozmiar mając na sobie ochraniacz na ramiona i rękawice. Zmierz odległość pomiędzy dolną krawędzią ochraniacza na barki i rękawicami. Jest bardzo ważne żeby ochraniacz na łokieć był odpowiedniej długości. Jeżeli jest zbyt długi, będzie źle się układał z rękawicą. Jeśli jest za krótki, ręka pomiędzy ochraniaczem na łokieć a rękawicą będzie odkryta.
Rozmiar ochraniacza na łokcie waha się od marki do marki ochraniaczy. Ta tabela pomożę ci wybrać odpowiedni rozmiar na podstawie wymiarów twojego ramienia oraz twojego wzrostu.

Model Pomiary Wysokość (ok.)
Dziecko 8 " - 4 '
Junior Small 10 " 4 '- 4', 6 "
Junior Średni 11 " 4 "6" - 4 '10 "
Junior Large 12 " 4 '10 "- 5' 4"
Starszy Xsmall 12 " 4 '10 "- 5' 7"
Starszy Małe 13 " 5 '5 "- 6"
Starszy Średni 14 " 5 '9 "- 6' 4"
Senior Large 15 " 6 '-

Większość ochraniaczy na łokcie może być regulowana zapięciem na rzepę. W ten sposób każdy możę indywidualnie dopasować ochraniacz do rozmiaru ramienia.

Jakość

Dobre ochraniacze na łokcie pozwalają ci poruszać się swobodnie, w tym samym czasie chroniąc twoję ramię niezależnie od pozycji w jakiej się znajduje. Jest również bardzo ważne by wyściółka (polecana żelowa) była dobra żeby osiągnąć jak najwyższą ochronę.

Zobacz nasz szeroki wybór ochraniaczy na łokieć do Fitness , hokej na lodzie oraz w hokeja na rolkach .

Produkty

SkatePro