×
Menu

Konserwacja łyżew w 7 łatwych krokach

Stosuj się do 7 porad z tego poradnika, aby przedłużyć żywotność Twoich łyżew i cieszyć się nimi przez wiele lat.

Łyżwy figurowe jak i łyżwy hokejowe potrzebują konserwacji, aby cieszyć się nimi przez długi czas. Zawsze je konserwuj po użytku.

1. Zakładaj ochraniacze na łyżwy - Zawsze używaj twardych ochraniaczy na łyżwy (ostrze), gdy schodzisz z lodowiska.

2. Używaj worków w torbie - Transportuj łyżwy w workach (wraz z ochraniaczami na łyżwy/ostrza), aby uniknąć obijania się ostrz łyżew o siebie i rozcięcia torby do transportu.

3. Wytrzyj ostrze od razu po użytku - Wyczyść ostrze suchą szmatką lub starym T-shirtem, aby zapobiec rdzewieniu.

4. Susz wkładkę osobno - Wyjmij wkładki z łyżew i wysusz osobno. Łyżwy powinny wyschnąć w temperaturze pokojowej. Nie używaj suszarek i temu podobnych urządzeń, gdyż mogą mieć wpływ na zmianę kształtu wkładek i wyściółki, które to często są wykonane z syntetycznych materiałów, charakteryzujących się niską temperaturą topienia.

5. Przechowuj łyżwy bez ochraniaczy na ostrza - Lub użyj worków z materiału frotte w celu absorpcji nadmiaru wilgoci i zapobiegnięcia rdzewienia ostrz łyżew. Nie przechowuj łyżew w ochraniaczach na ostrze, gdyż może to spowodować rdzewienie ostrza łyżwy.

6. Używaj oleju bezkwasowego - Nawilżaj ostrza łyżew cienką warstwą oleju bezkwasowego przy długotrwałym przechowywaniu sprzętu, aby uniknąć pojawienia się rdzy.

7. Ostrz łyżwy - Raz na jakiś czas łyżwy muszą zostać naostrzone, abyś miał lepsze czucie lodu i większą kontrolę oraz płynną jazdę. Poczytaj o ostrzeniu łyżew.

Sprawdź naszą ofertę łyżew figurowych i hokejowych dla dzieci i dorosłych.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakieś pytania. Nasz dział obsługi klienta jest zawsze gotowy, aby Ci pomóc :-)

Produkty

SkatePro