MENU
×

Jak dokręcać elementy w hulajnodze Globber i wymieniać sprężynę

Zawsze dobrym pomysłem jest, aby co jakiś czas dokręcić śruby w hulajnodze Globber, aby mieć pewność, że jest utrzymana w dobrej kondycji i jeździ płynnie. Jeśli wyczuwasz, że kółka odchylają się na zewnątrz, może być to spowodowane luźnymi śrubami lub zużytą sprężyną. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak dokręcić śruby w hulajnodze i wymienić sprężynę.

Jeśli Twoje dziecko, stojąc na hulajnodze Globber, zauważa odchylanie się kółek na zewnątrz i podest zahacza o podłoże, to pierwszą myślą jest to, że po prostu dziecko wyrosło i jest za duże na tą hulajnogę. Jednakże, najprawdopodobniej musisz dokręcić śruby. W niektórych wypadkach odchylające się na zewnątrz kółka mogą oznaczać pękniętą sprężynę. Sprężyna jest częścią, która się zużywa i którą można wymienić. Z tego powodu pamiętaj, aby sprawdzić stan sprężyny przy dokręcaniu śrub.

Przygotuj się

Postępuj zgodnie z krokami opisanymi poniżej, a hulajnoga Globber będzie gotowa do jazdy po kilku chwilach.

Potrzebne narzędzia:

  • Śrubokręt krzyżakowy
  • Dwa klucze imbusowe M5
  • Dwa klucze imbusowe M4
  • Sprężyna, jeśli musi być wymieniona

Bądź uważny w trakcie rozkładania hulajnogi. Pamiętaj, w jakiej kolejności części są odkręcane, aby nie było problemów w trakcie ponownego składania w całość. W wypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze sklepem SkatePro po poradę.

1.

Przy użyciu śrubokręta krzyżakowego odkręć 6 śrub. Możesz teraz zdjąć deck (różowy element na zdjęciu).

2.

Możesz teraz zdjąć deck (różowy element na zdjęciu).

3.

Weź dwa klucze imbusowe M5. Odkręć i usuń 2 ośki, pokazane na zdjęciu powyżej, umieszczając jeden klucz po jednej stronie a drugi po drugiej. Teraz będziesz w stanie odłączyć element z kółkami (sprawdź kolejne zdjęcie).

Uważaj, aby nie zgubić podkładek - mogą wypaść w trakcie usuwania osiek.

4.

Dokręć ośki dwoma kluczami imbusowymi M4, umieszczając po jednym kluczu po każdej stronie.

Jesteś teraz gotowy do złożenia hulajnogi w całość, przejdź do kroku 6. Jednakże, jeśli sprężyna jest pęknięta, przejdź do kroku 5.

5.

Odkręć i usuń ośki przy pomocy dwóch kluczy imbusowych M4. Będziesz teraz w stanie usunąć i wymienić sprężynę na nową.

6. Złóż hulajnogę w całość, wykonując poprzednie kroki w odwrotnej kolejności. Dokręć mocno wszystkie śruby.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się ze sklepem SkatePro po poradę. Błędny montaż może się skończyć uszkodzeniem części.

';