×
MENU

Drift trikes

Drift Trike to trzykołowy pojazd przypominający rower, zkołem rowerowym z przodu i z dwoma mniejszymi, ale szerokimi kołami z tyłu. Drift Trike przeznaczony jest jazdy downhill. Dwa tylne kółka pozwalają na ślizganie i driftowanie podczas szybkiej jazdy. Model Pro3 posiada trochę inne kółka z tyłu niż wcześniejsze modele. W środku posiadają pompowaną oponę, a na zewnątrz specjalny rękaw z PCV. Jest to rozwiązanie praktyczne, które pozwala na wymianę tylko zewnętrznej powłoki PCV zamiast całego koła gdy się zużyje.

Jak jeździć na Drift Trike?

Na Drift Trike rozpędzasz się jadąc downhill. Jednak jeśli nie jest możliwa jazda zjazdowa, musisz wytworzyć ruch w inny sposób. Dlatego też niektóre modele posiadają pedały. W ten sposób możesz stworzyć pęd, gdy wzniesienia nie są wystarczająco nachylone lub gdy jedziesz po płaskiej drodze.

Jazda po jak najrówniejszych nawierzchniach i gładkim asfalcie jest zawsze dobrym pomysłem. Szorstkie i nierówne drogi zwiększają opór podczas jazdy i zmniejszają prędkość podczas ślizgania się, a koła szybciej się zużywają na szorstkich nawierzchniach.

Drift Trike dla każdego

Drift Trike są przeznaczone dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Jazda na Drift Trike to sport przeznaczony dla szerokiej rzeszy osób, a technika jazdy jest dość prosta. Driftowanie można porównać z jazdą downhill na longboardzie, ale ponieważ siedzisz, a nie stoisz, to Drift Trike oferuje dużą stabilność, co sprawia, że łatwiej utrzymać na nim równowagę niż na longboardzie.

Drift Triking jest sportem bardzo popularnym i posiada wielu swoich wyznawców na całym świecie. Zanim Drift Trike weszły na rynek, wiele osób konstruowało je samodzielnie. Dziś jednak Drift Trike są produkowane przed takie firmy jak np. Huffy.

Drift Trike pochodzi z Nowej Zelandii, jednak bardzo szybko stał sie popularny w Australii, RPA a później w Europie. W 2008 r. sport stał się na tyle popularny, że powstało stowarzyszenie "American Drift Trike Association" - organizacja non-profit, której misją jest promowanie Drift Trike.