MENU
×

Drift trikes

Drift Trike to trzykołowy pojazd pojazd, przypominający rower, z dwoma mniejszymi kołami z tyłu i jednym dużym z przodu. Drift Trike przeznaczony jest jazdy downhill i ślizgania się po asfalcie. Dwa tylnie kółka pozwalają na ślizganie i driftowanie podczas szybkiej jazdy. Model Pro3 posiada trochę inne, ulepszone kóła, które w środku posiadają pompowaną oponę a na zewnątrz specjalny rękaw z PCV. Jest to rozwiązanie praktyczne, które pozwala na wymianę tylko zewnętrznej powłoki PCV zamiast całego koła.

Jak jeździć na Drift Trike?

Drift Trike przeznaczone są do zjazdów i tym sposobem się je najczęściej rozpędza. Jednak jeśli nie jest możliwa jazda zjazdowa musisz się rozpędzić na Drift Trike tak jak na hulajnodze, odpychając się jedną nogą, lub używając pedałów, które można spotkać w niektórych modelach Drift Trikes.

Jeśli zależy Ci na dużej prędkośći, postaraj się jeździć po jak najrówniejszych nawierzchniach i gładkim asfalcie. Szorstkie i nierówne drogi zwiększają tarcie i opór podczas jazdy, co ma wpływ na prędkość podczas ślizgania się.

Drift Trike dla każdego

Drift są zaprojektowane tak by mógł korzystać z nich każdy, dzieciak, nastolatek oraz dorosły. Technika jazdy jest dość prosta i każdy jest w stanie się jej nauczyć.

Drift Triking jest sportem nowym, ale już bardzo popularnym. Jeszcze niedawno wiele amatorów tego sportu samo konstruowało swoje trajki, jednak dziś łatwiej już można zdobyć profesjonalne Drift Trike różnych marek, m.in. Huffy.

Drift Trike pochodzi z Nowej Zelandii, jednak bardzo szybko stał sie popularny w Australii, RPA a później w Europie. W 2008 powstało pierwsze, amerykańskie stowarzyszenie Drift Trike "American Drift Trike Association".

';