×
Menu

Wrotki Roller Derby

  Filtr
Marki
Rozmiar buta

Warto wiedzieć

Jeśli potrzebujesz wrotek do roller derby, jesteś w dobry miejscu. Niektóre wrotki są specjalnie dedykowane do roller derby, natomiast inne są również odpowiednie do tańca i fitnessu.

Co odróżnia wrotki roller derby od innych wrotek?

Wrotki roller derby mają niski but. Konsekwencją niskiego buta jest minimalny lub brak usztywnienia kostki, jednak dużo większa elastyczność. But wrotek roller derby wykonany jest ze skóry, sztucznej skóry lub nylonu. Szyna wykonana jest z nylonu lub aluminium. Ten typ wrotek jest generalnie odpowiedni do Derby, lecz również do tańca, jam artu i fitnessu.

Przeczytaj opis na każdej stronie produktu, by sprawdzić czy jest on przeznaczony specjalnie do roller derby czy jest bardziej uniwersalny.

Czym jest roller derby?

Roller derby to amerykański spor, który stał się popularny w latach 30. i 40. Początkowo był to wyścig między dwoma zespołami. Lecz już w latach 30. sport ten rozwinął się w kierunku kontaktowej dyscypliny, tak jak znamy ją dzisiaj. W Roller Derby grali zarówno mężczyźni jak i kobiety, a obecnie istnieje kilka męskich zespołów, dyscyplina ta jest uprawiana głównie przez kobiety.

W roller derby grają dwie drużyny po 5 zawodników w każdej. Każda drużyna wybiera jammera, który jest punktującym graczem. Pozostali 4 gracze są blokerami.

Jest to rozrywkowy sport, który jest wyrażany na różny sposób. Zawodnicy często przybierają imię, które jest grą słów, związaną z jakimś znanym imieniem lub fenomenem. Niektórzy również używają tego imienia jako alter ego, które odgrywają w czasie gry. Często również turnieje są nazywane przy pomocy gry słów.

W czasie roller derby jest ważne, by używać środki bezpieczeństwa, takie jak kask, ochraniacze na nadgarstek, łokcie i kolana oraz szczękę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki