×
Menu

Smycze do deski SUP

Nie zgub swojej deski

Pewne jest, że nie chcesz zmarnować swojego cennego czasu na poszukiwaniu swojej deski SUP podczas zabawy na wodzie. Dlatego też ważne jest, aby zaopatrzyć się w smycz do surfingu/SUP. Bez smyczy, nawet przy lekkim wietrze lub niewielkich falach, twoja deska może w każdej chwili podryfować i znaleźć się poza zasięgiem twoich rąk. Jeśli jesteś na wodach oceanu, daleko od brzegu, to może okazać się naprawdę niebezpieczne. Jednak smycz do deski SUP może cię przed tym uchronić.

Zanim zdecydujesz się na zakup smyczy do deski SUP, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim musisz przemyśleć czy chcesz smycz prostą, czy może skręconą. Zaletą skręconej smyczy SUP jest to, że nie jest ona zanurzona w wodzie, a tym samym nie powoduje oporów. Co więcej, rozciąga się dopiero gdy spadniemy z deski. Ten typ smyczy jest często używany w deskach SUP pro. Z drugiej strony smycz prosta jest bardziej tradycyjna. Jest cały czas rozciągnięta i nie przeszkadza tak bardzo pod nogami. Za to częściej ciągnie się w wodzie za deską — tym samym zwiększając opór. Używana częściej przez surferów pływających na falach.

Gdzie zamontować leash do deski SUP?

Odpowiednie miejsce do montażu smyczy jest zależne głównie od preferencji surferów. Możemy jednak wyróżnić kilka najczęśćiej używanych punktów na ciele tj. łydka i kostka. Łydka jest bardziej preferowana przez surferów, którzy lubią pływać na falach.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki