×
Menu

Zębatki race BMX

  Filtr
Marki
Ilość ząbków
Montaż zębatki

Zębatka BMX daje Ci prędkość, jakiej potrzebujesz

1-2-3-Start. Bramka startowa się otwiera, zawodnicy przyspieszają, by wyjść na prowadzenie. Dobry start jest wszystkim w wyścigu BMX, musisz szybko przyspieszać, właśnie tutaj zębatki BMX odgrywają kluczową rolę.

Zębatki BMX używane przez zawodników startujących w wyścigach są wykonane z lekkich materiałów, jak aluminium lub włókno węglowe, aby obniżyć wagę całego roweru. Problem wagi zestawu jest na uwadze wszystkich zawodników.

Zęby to prędkość

Zębatki w BMX wyścigowych to typ tzw. singlespeed. Z tego powodu zawodnicy zwracają uwagę na to, jak wiele zębów znajduje się w zębatce. Liczba zębów w zębatce BMX determinuje, jak szybko rower może przyspieszać i jak dużo siły możesz przełożyć w czasie szybkiej jazdy. Zwane jest to również przełożeniem przekładni zębatej.

Możesz obliczyć przełożenie przekładni zębatej w swoim rowerze samemu. Podziel liczbę zębów w zębatce przez liczbę zębów w wolnobiegu. Wynik takiego działania oznacza przełożenie przekładni zębatej.

Jeśli szukasz rozmiaru przekładni, to musisz pomnożyć powyższy wynik przez średnicę koła.

Jeśli rozmiar przekładni równa się 58 lub więcej, to start będzie wolniejszy, lecz będziesz w stanie rozwinąć większe prędkości. Dłużej zajmie Ci rozwinięcie najwyższej prędkości. Start z bramki, jazda pod górkę, przyspieszenie po wyjściu z zakrętu itp. będzie trudniejsze przy wysokim biegu. Z drugiej strony, rozmiar przekładni 55 lub mniejszy daje lepszy start, lecz niższe prędkości.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki