×
Menu

Produkty energetyczne

Produkty energetyczne do wielorakiego użytku

Jeśli uprawiasz sport ze średnią lub wysoką intensywnością przez ponad godzinę, to twojemu ciału zacznie brakować węglowodanów. Przez to twoje ciało zacznie wykorzystywać wolniejsze i mniej efektywne źródła energii, takie jak tłuszcz i włókna mięśni.

Nie chcesz, aby coś takiego miało miejsce, zwłasza jeśli masz przed sobą cały dzień jazdy na nartach lub na desce. Aby temu zapobiec polecamy zabranie ze sobą kilku produktów energetycznych, np. batoników lub żelu energetycznego.

Batoniki czy żel energetyczny?

W tej kategorii znajdziesz duży wybór produktów energetycznych, takich jak batoniki power bar i żele energetyczne, które poprawią twoje wyniki sportowe w sportach ekstremalnych i sportach akcji oraz w dyscyplinach, które wymagają dużych pokładów staminy. Produkty energetyczne poprawiają twoje wyniki sportowe, ponieważ dostarczają odpowiednią ilość energii, której potrzebuje twoje ciało, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w czasie wykonywania ćwiczeń oraz zaraz po treningu. W tej sekcji znajdziesz produkty energetyczne takie jak żel, proszek proteinowy, batoniki energetyczne oraz dużo innych produktów. Twój wybór zależy nie tylko od preferencji smakowych, ale również od rodzaju sportu, który uprawiasz.

Przykładowo, żel jest najlepszym wyborem dla biegaczy, ponieważ łatwo go zabrać ze sobą, spożyć i nie obciąża żołądka. Batoniki energetyczne są trudniejsze w transporcie i wolniejsze w spożywaniu. Wymagają również więcej czasu na strawienie. Dlatego też wiele osób używa żeli w trakcie uprawiania sportu, a batoników po zakończeniu treningu.

SkatePro