×
Menu

Kurtki na Narty Biegowe

  Filtr
Marki
Rozmiar
Płeć

Kurtka - ochrona przed chłodem na biegówkach

Kurtki do narciarstwa biegowego ubiera się zwykle na warstwę bielizny termoaktywnej i funkcjonują one jako oddychająca, chroniąca przed wiatrem warstwa zewnętrzna. Jazda na nartach biegowych wiąże się z dużym wysiłkiem, cięższym oddychaniem i intensywnym poceniem. Dlatego też stworzone z myślą o niej kurtki są bardzo lekkie i zaprojektowane tak, by chronić Twoje ciało przed przegrzaniem.

Większość męskich i damskich kurtek narciarskich posiada zamek błyskawiczny na całej długości lub 3/4 długości przedniej części. Odpinanie i zapinanie zamków pozwala regulować temperaturę ciała oraz ułatwia ściąganie i zakładanie kurtki.

Jakiej kurtkę powinienem ubrać na biegówki?

Przed wyborem kurtki powinieneś wziąć pod uwagę lokalne warunki pogodowe oraz to, w jaki sposób Twoje ciało reaguje podczas jazdy na nartach. Na ciepłą, słoneczną pogodę idealna będzie lekka, oddychająca kurtka softshell. W wyjątkowo zimnych miejscach może Ci się przydać kurtka z dodatkowym ociepleniem, by utrzymać właściwą temperaturę ciała. Kurtki narciarskie typu hardshell oferują z kolei świetną ochronę przed wiatrem, śniegiem i wodą.

Niektórzy narciarze traktują jazdę na biegówkach jako intensywny trening fitness lub formę przygotowania do zawodów. Oni prawdopodobnie szukać będą jak najlżejszych i jak najbardziej oddychających kurtek, które będą chronić ich ciało przed przegrzaniem i nadmiernym poceniem. Cienkie kurtki z mieszanki poliestru i elastanu o niskim poziome ocieplenia będą w tej sytuacji optymalnym wyborem.

Kiedy szykujesz się na wyjazd na biegówki, powinieneś zacząć od bielizny. To ona jest odpowiedzialna za zachowanie ciepła i odprowadzanie wilgoci. Sprawdź naszą ofertę Bielizny na Narty Biegowe.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki