×
Menu

Ubrania BMX

Ubrania BMX na street i tor wyścigowy

Termin "ubrania BMX" obejmuje sobą wiele różnego rodzaju produktów lifestylowych, służących niekiedy również do zmaksymalizowania wydajności czy poziomu bezpieczeństwa. Klasyczna BMXowa stylówka kojarzy się z luzem - szerokie, wygodne i przewiewne ubrania to podstawa. Wielu riderów BMX ceni sobie minimalizm - czerń i biel to bez wątpienia najbardziej popularne kolory. Niektóre marki oferują jednak ciekawe i oryginalne, pełne koloru propozycje, które mogą stanowić ciekawą alternatywę dla standardowych rozwiązań.

W co ubierają się riderzy BMX?

Riderzy freestylowi najczęściej hołdują standardowemu, wyluzowanemu BMXowemu stylowi. Przede wszystkim - luźna koszulka, ewentualnie sweter lub kurtka, w zależności od pogody. Spodnie i szorty BMX to również ciekawe rozwiązanie, ze względu na to, że często oferują dodatkowe miejsce, które pozwala na ubranie pod spód ochraniaczy.

Dla miłośników Race BMX tradycyjnym ubiorem jest lekka i oddychająca, wykonana z poliestru bluza typu jersey. Spodnie wykonuje się z podobnego materiału, który jest jednak nieco bardziej rozciągliwy, co pozwala na uzyskanie większej swobody ruchów.

Obie te dyscypliny BMX wymagają podobnych butów, oferujących stopom dobre podparcie i amortyzację. Buty BMX pokazują swoje prawdziwe zalety podczas wykonywania trików, kiedy muszą radzić sobie z dużymi obciążeniami, jednoczesnie zapewniając odpowiedni poziom kontroli.

Najważniejszym elementem ubioru BMX są jednak bez wątpienia ochraniacze. Sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki