×
Menu

Koła i opony do rowerów Mini BMX

Warto wiedzieć

Kiedy powinieneś wymienić koła w swoim Mini BMX?

Rowery Mini BMX są w stanie znieść naprawdę duże obciążenia, a ich koła są skonstruowane tak, by być równie wytrzymałe, co cała reszta roweru. Stan kół może znacząco wpłynąć na to, jak zachowuje się Twój rower. Z czasem stają się one bardziej narażone na pojawianie się wypłaszczeń, nieszczelności oraz utratę przyczepności, co oznacza, że prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić im nieco uwagi. Koła do Mini BMX składają się z trzech głównych części: opony, dętki oraz tylnej lub przedniej obręczy.

Koła do Mini BMX i Dętki do Mini BMX

Jeśli zajeżdżasz opony w swoim Mini BMX już od dłuższego czasu, być może nadeszła pora, by je wymienić. Bieżnik z czasem wyciera się od jazdy na różnych nawierzchniach, grindowania czy skakania z boksów. Nowa opona ze świeżym bieżnikiem znacznie poprawi przyczepność i przywróci kontrolę, której z czasem zaczynało brakować. Jeśli szukasz zapasowej opony, standardowa średnica to 10-11 cali, a szerokość 3,5 cala. Szerokość jest często również oznaczana w ten sposób: 4.10/3.50.

Obręcz to najrzadziej wymieniana część koła Mini BMX. Może to się jednak okazać konieczne, jeśli dojdzie do uszkodzeń ośki, łożysk lub samej obręczy. Pamiętaj o tym, że w rowerze Mini BMX przednią i tylna obręcz różni się od siebie.

Kiedy konieczna jest wymiana dętki w Mini BMX, na przykład ze względu na jej przebicie, ważne jest, by wybrać dętkę w tym samym rozmiarze, co opona. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w specyfikacjach poszczególnych produktów.

W rowerze Mini BMX występuje jeszcze wiele innych części, które można wymienić, np. pegi, pedały czy łożyska. Sprawdź sekcję Części do Mini BMX i zobacz, co mamy w ofercie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki