×
Menu

Snowboard Clothing & Winter Apparel

Co nosić w czasie jazdy na nartach?

Ważne jest, byś miał odpowiednią odzież narciarską, gdy jesteś na stoku; często dostajemy pytanie: co nosić w czasie jazdy na nartach?

Mamy wszystko od kurtek zimowych i snowboardowych, przez spodnie narciarskie i bieliznę narciarską, do ocieplaczy na szyję, rękawic, czapek i skarpet. Bez względu na to, czy preferujesz jazdę alpejską, narciarstwo biegowe, freestyle czy snowboard, mamy to, czego potrzebujesz.

Odzież narciarska spełnia wiele funkcji. Musi sprawić, by było Ci ciepło. Sucho. Umożliwić ciału oddychanie. Zapewnić komfortowe dopasowanie. I na koniec, musi być tak lekka, jak to możliwe.

Typowy zestaw odzieży narciarskiej zawiera:

  • Bieliznę narciarską
  • Skarpety
  • Poliestrową lub polarową warstwę środkową
  • Kurtkę narciarską
  • Spodnie narciarskie
  • Rękawice
  • Czapkę

Możesz również potrzebować okularów przeciwsłonecznych, gogli i ogrzewacza na szyję itp. A więc pytanie, co nosić na nartach jest dość skomplikowane. Poniżej znajdziesz krótki opis różnych warstw, dzięki którym będzie Ci ciepło - przez cały dzień.

Dzięki warstwom będzie Ci komfortowo

Ubieranie się warstwowo to prawidłowy sposób przy jeździe na nartach. Dzięki temu będzie ci komfortowo, sucho i ciepło, gdy będziesz uprawiał swoje ulubione sporty zimowe.

Warstwa podstawowa: warstwa najbliższa ciału, odpowiedzialna za ciepło i suchość. Warstwa podstawowa składa się z bielizny narciarskiej, która powinna być z materiału, transportującego pot z dala od ciała, abyś miał sucho przez cały dzień. Polecamy wybranie bielizny wykonanej z syntetycznego materiału, wełny merino lub jedwabiu.

Warstwa środkowa: warstwa ta nie tylko daje ciepło, lecz również reguluje temperaturę. Miej na uwadze, że warunki pogodowe na stoku są zróżnicowane, więc możesz znaleźć się w złych warunkach z bardzo niską temperaturą lub w pełnym słońcu, z przyjemną temperaturą. Polecamy warstwę środkową z poliestru lub polaru.

Warstwa zewnętrzna: składa się z kurtki narciarskiej/softshellu i spodni. Ich główną funkcją jest zapewnienie suchości i ciepła. Dobre warstwy zewnętrzne są wodoodporne i wiatroszczelne, lecz jednocześnie umożliwiają usuwanie wilgoci na zewnątrz, więc jest Ci ciepło.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki