×
Menu

Longboardy dla Dzieci

Warto wiedzieć

Longboard dla dziecka świetnym sposobem na rozpoczęcie przygody z deską

Jeśli Twoja pociecha chce zacząć jeździć na desce, świetnym pomysłem może być zakup longboardu dla dziecka. Jak sugeruje sama nazwa, longboardy są dłuższą wersją tradycyjnych deskorolek i występują wielu różnych kształtach i wzorach. Ze względu na przedłużoną konstrukcję służą one raczej do cruisingu po mieście niż do wykonywania skoków czy trików. Dlatego też są przyjaznym i bezpiecznym sposobem na rozpoczęcie przygody z jazdą na desce oraz świetnym narzędziem do ćwiczenia równowagi i koordynacji ruchowej.

Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku ich dziecko może zacząć jeździć na longboardzie. Wprawdzie nie ma żadnej jasno określonej granicy wiekowej, niemniej jednak większość dzieci rozpoczyna swoją przygodę w wieku co najmniej 5 lat. Oczywiście należy pamiętać, że młodsze dzieci powinny zawsze jeździć pod opieką dorosłego.

Kiedy poszukujesz longboardu dla swojego dziecka, możesz się natknąć na takie terminy jak mini longboard, mini cruiser czy miniaturowy longboard. Deski tego typu są skonstruowane tak, by poradzić sobie bez problemu z ciężarem ciała dorosłego użytkownika, natomiast świetnie sprawdzą się także jako rozwiązanie dla dzieci.

Longboard dla początkujących - jaki rozmiar wybrać?

Najważniejszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze longboardu, jest jego długość - ta zamyka się zwykle w przedziale 32-40 cali (80-100 cm). Im wyższy użytkownik, tym dłuższy powinien być jego longboard. Wybór właściwego rozmiaru longboardu jest bardzo istotny - zbyt długa deska może być trudna do opanowania, co z kolei może odebrać przyjemność z jazdy. Co do zasady jednak nastolatkowie powinni sobie już spokojnie poradzić z Longboardami w standardowych rozmiarach.

Pamiętaj, że upadki są nieodłącznym elementem procesu nauki jazdy na desce, dlatego tak ważne jest, byś zaopatrzył swoje dziecko w odpowiedni zestaw Ochraniaczy na Deskorolkę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki