×
Menu

Owijki Hokejowe / Taśma Hokejowa

Do czego służą owijki do kija hokejowego?

Owijki hokejowe w dotyku przypominają nieco taśmę chirurgiczną. Owijkę nakłada się na górną część kija hokejowego, by zwiększyć przyczepność kija do dłoni i poprawić chwyt. Taśma przydaje się w zasadzie głównie dla górnej ręki, dlatego też nie nakłada się jej raczej na dolną część kija. Dolna ręka nie potrzebuje tak dużej przyczepności, ponieważ powinna móc się swobodnie poruszać przy manewrowaniu kijem.

Taśma hokejowa może zostać również naklejona na łopatkę kija, by usprawnić kontrolę nad krążkiem. Strzelanie i podawanie może z czasem doprowadzić do uszkodzenia łopatki kija. Zastosowanie taśmy hokejowej przedłuży jego żywotność. Nakładanie taśmy jest bardzo proste, wystarczy nawijać ją spiralnym ruchem od środka do krawędzi łopatki. Można nakleić ją również na trzon kija i inne elementy sprzętu hokejowego.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz okleić łopatkę czy uchwyt kija, na pewno poprawi to Twoją kontrolę i doświadczenie podczas gry. Owijki do kija występują w wielu wariantach kolorystycznych i zawsze warto jest mieć je przy sobie w torbie na sprzęt hokejowy.

Jeśli obawiasz się, że żadna ilość owijki nie uratuje już Twojego starego, wysłużonego kija, przejdź do kategorii Kije do Hokeja i spraw sobie przedwczesny urodzinowy prezent.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki