×
Menu

Taśma hokejowa / Owijki do kija

Jak nakładać owijki do kija hokejowego

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność kija do hokeja, polecamy owinąć drewniane ostrza specjalną owijką hokejową. Umożliwi to także lepsze kontrolowanie krążka oraz sprawi, że będziesz mógł go bardziej podkręcić. Możesz zdecydować się na oklejenie całego ostrza lub jedynie tej części, którą najczęściej uderzasz krążek. To kwestia gustu.

Zacznij od nałożenia taśmy na brzegi ostrza. Następnie weź całą rolkę i zacznij owijanie od czubka i przeciągnij wokół. Powtarzaj ruch do samego końca ostrza. Aby osiągnąć najlepszy rezultat powinieneś zastosować również jakiś rodzaj wosku gdy już nałożysz owijkę. Typ wosku nie jest bardzo istotny, może to być wosk do nart, do surfingu lub stary wosk ze świecy.

Stwórz uchwyt z chusteczki

Niektórzy gracze lubią nakłądać owijkę także na górną część kija, ponieważ daje to lepszy chwyt i wyczucie całego kija.

Wiele kijów hokejowych nie posiada rozszerzonej części (knob) u góry uchwytu, ale niektórzy gracze wolą ją mieć, aby szybko znaleźć miejsce do ułożenia górnej dłoni. Nakładając owijkę można z łatwością samodzielnie stworzyć tą część wykorzystując małą chusteczkę. Jeśli bardzo ciasno okręcisz owijkę wokół chusteczki w okolicy uchwytu, to uzyskasz świetny rezultat. Gdy już osiągniesz wprawę w nakładaniu owijki w okolicy uchwytu, to możesz zacząć eksperymentować z różnymi wzorami oraz nakładaniem pod spód sznurka, aby uzyskać jeszcze lepszą przyczepność.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki