×
Menu

Pedały Race BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica ośki pedałów

Ciesz się maksymalną prędkością i kontrolą

Będąc na torze wyścigowym BMX chcesz najlepszy możliwy kontakt pomiędzy pedałami roweru wyścigowego BMX i stopami. Zapewni Ci to lepszą kontrolę nad rowerem BMX i świetną zwrotność, co jest niezmiernie ważne w trakcie wyścigu.

Wybierz odpowiednie pedały platformowe

Pedały do BMX wyścigowego wykonane są ze stali, aluminium lub plastiku. BMX freestyle'owe zazwyczaj posiadają pedały stalowe lub plastikowe, natomiast te wykonane z aluminium spotykane są w rowerach wyścigowych, gdyż zapewniają idealną przyczepność i mają minimalną wagę.

Pedały BMX, plastikowe, stalowe lub aluminiowe - jakie wybrać?

Pedały stalowe: zaletą pedałów ze stali jest ich wytrzymałość. Wadą natomiast jest waga, która może być dość znaczna.

Pedały plastikowe: są trochę lżejsze od pedałów stalowych, lecz dość łatwo się zużywają i psują. Jednakże, większośc pedałów z plastiku jest prosta i tania w wymianie.

Pedały aluminiowe: zawodnicy zawsze próbują zredukować wagę swoich rowerów. Dlatego też dostępne są super lekkie pedały aluminiowe do BMX wyścigowych. Wielu zawodników preferuje pedały aluminiowe ze względu na ich niską wagę i wytrzymałość. Pedały aluminiowe zazwyczaj nie są tak wytrzymałe jak pedały stalowe.

Wpinanie. Wypinanie

Tak jak w rowerach wyścigowych, wiele BMX wyścigowych posiada pedały bezzaciskowe. Jednakże, w trakcie upadku, but wypnie się z pedału. Pedały bezzaciskowe są tylko używane w BMX wyścigowych, nie we freestyle'owych.

Pedały bezzaciskowe używane są przez zawodników, szukających dodatkowego przyspieszenia z każdym obrotem korby. Pedały tego typu nie powinny być używane do jazdy ulicznej i w skateparkach.

Tak jak większość innych części do BMX wyścigowych, pedały BMX często wykonane są z aluminium.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki