MENU
×

Konserwacja Convict Mini BMX

Obowiązkiem użytkownika jest utrzymanie roweru w najlepszej możliwej kondycji. Zawsze zalecamy poniższe rady, aby cieszyć się długim korzystaniem z produktu.

Porady dotyczące montażu i konserwacji

  • Ze względów bezpieczeństwa upewnij się, że śruby mocujące w przednim i tylnym kole są całkowicie dokręcone. Jest to konieczny wymóg. Jeżdżenie z luźno dokręconymi śrubami może być niebezpieczne.
  • Łańcuch musi ciasno leżeć na zębatkach, aby nie spadał w trakcie jazdy. Jednak uważaj, aby nie był zbyt naprężony, gdyż może to mieć wpływ na osiągi roweru, a nawet spowodować jego zerwanie.
  • Przed jazdą upewnij się, że opony są napompowane do odpowiedniej wartości 45 psi. Nigdy nie pompuj opon ponad miarę.
  • Zawsze dokręć przy pomocy klucza imbusowego 3 mm małe śrubki w rdzeniu koła, aby zapobiec ich wypadnięciu. Nasze testy pokazały, że koła działają bez problemu bez tych śrubek, jednak lepiej je dokręcić, aby nie odpadły i się nie zgubiły; zrób to, zanim zaczniesz używać roweru.
  • Dla najlepszych efektów, wyrównaj zębatkę przednią i tylną. Nigdy nie powinny być odchylone o więcej niż 3 mm. Odpowiednie nakładki są dostępne. W trakcie montażu roweru upewnij się, że pozycja tylnego koła jest prawidłowa, abyś mógł się cieszyć w pełni funkcjonalnym produktem. Jest to najważniejszy krok w trakcie montażu.
  • Zapewnisz płynne działanie łańcucha, aplikując od czasu do czasu trochę smaru lub oleju smarowego.
  • Konieczne jest, aby śruby imbusowe na wsporniku kierownicy były dokręcone najmocniej jak to możliwe, ze względów bezpieczeństwa. Zapobiega to ruszaniu się kierownicy w trakcie jazdy, co mogłoby być niebezpieczne. Poproś o pomoc osobę dorosłą, jeśli sam nie jesteś w stanie odpowiednio mocno dokręcić. Do ich dokręcenia potrzebny klucz imbusowy 6 mm, zawsze używaj odpowiedniego rozmiaru klucza, aby uniknąć uszkodzenia śrub.

Rozumiemy, że niektórzy z was są debiutantami w montowaniu BMX. Każdy zestaw posiada wydrukowaną instrukcję obsługi z przedstawionymi krokami postępowania i zdjęciami, dostępną również w formacie PDF. Alternatywnie możesz obejrzeć nasz film z montażem mini BMX.

Produkty

Popularne produkty

';